Üdv, Vendég

TÉMA: Kérdés?

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17492

pirkooca beküldte:
Ami ma történt a Merkantilos ügyemben!!

Ugye megírtam, hogy kiküldte a merkantil a panaszlevelemre küldött idióta válaszával együtt az okmányirodának címzett Nyilatkozatot, hogy
töröljék az Opciós vételi jogot. ( nemcsak az 5 év telt le, hanem 6 év telt el!)
Ma elballagtam az Okmányirodába, odaadtam a Nyilatkozatot és törölte a nő!
Adott egy pappppíííírt, amiben benne van, hogy a törlési kérelemnek helyt adtak és a megváltozott adatokat a járműnyilvántartáson átvezették!

De: a törzskönyvet persze nem küldte a bank el nekem!!

Hanem azt írta, hogy az egyösszegben esedékes tartozás 1,9 millió tőke Ft + 1 millió Ft árf.kül. + 0,2 millió Ft egyebek, összesen 3,1 millió Ft.
Itt a csekk, fizessen!
És azt írta, hogy szerződés módosítás nyet, mindennel minden rendben van!Részlet fizetésre akkor van lehetőség, ha ingó fedezetet bizosítok 05.20-ig!!
Tehát: a megfinanszírozott gépjárműre ingó jelzálogjog alapítását igényli. Ha nem, akkor a követelését jogi úton, fizetési meghagyásban érvényesíti velem szemben!

Bingó!!!

Hát most kapnak majd másik levelet, még nincs ebből írva semmi! De hétvégén neki állok!

Szóval a törzskönyvet nem szerették kiküldeni!!

Tehát itt is a nagyösszegű hátralékkal tart sakkban, amit jogalap nélkül számol , hiszen a devizát követeli forintosítva, amit nem adott át soha.
Kérdés számomra az, hogy a törzskönyv törvénytelen visszatartása nem minősül-e lopásnak. Hiszen a tulajdonjogot most sem tudod gyakorolni: nem adhatod el a kocsit (amúgy meg blokkol a nagyösszegű hátralék a visszafizetésnél önmagában is)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: papus

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17497

• pirkooca
  • Platinum Boarder
töviskesné Dsupin Judit beküldte:
pirkooca beküldte:

Ugye megírtam, hogy kiküldte a merkantil a panaszlevelemre küldött idióta válaszával együtt az okmányirodának címzett Nyilatkozatot, hogy
töröljék az Opciós vételi jogot. ( nemcsak az 5 év telt le, hanem 6 év telt el!)
Adott egy pappppíííírt, amiben benne van, hogy a törlési kérelemnek helyt adtak és a megváltozott adatokat a járműnyilvántartáson átvezették!

Hanem azt írta, hogy az egyösszegben esedékes tartozás 1,9 millió tőke Ft + 1 millió Ft árf.kül. + 0,2 millió Ft egyebek, összesen 3,1 millió Ft.
Itt a csekk, fizessen!
És azt írta, hogy szerződés módosítás nyet, mindennel minden rendben van!Részlet fizetésre akkor van lehetőség, ha ingó fedezetet bizosítok 05.20-ig!!
Tehát: a megfinanszírozott gépjárműre ingó jelzálogjog alapítását igényli. Ha nem, akkor a követelését jogi úton, fizetési meghagyásban érvényesíti velem szemben!

Bingó!!!

Hát most kapnak majd másik levelet, még nincs ebből írva semmi! De hétvégén neki állok!

Tehát itt is a nagyösszegű hátralékkal tart sakkban, amit jogalap nélkül számol , hiszen a devizát követeli forintosítva, amit nem adott át soha.
Kérdés számomra az, hogy a törzskönyv törvénytelen visszatartása nem minősül-e lopásnak. Hiszen a tulajdonjogot most sem tudod gyakorolni: nem adhatod el a kocsit (amúgy meg blokkol a nagyösszegű hátralék a visszafizetésnél önmagában is)

Így igaz!

Írtam nekik már, hogy bűncselekmény, ha nem küldik postafordultával!
És feljelentés lesz!
Elmagyaráztam nekik újra, hogy milyen törvénytelenségeket követnek el és a káraim meg fogják fizetni!

Hár várom most a törzskönyvet!

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17498

pirkooca beküldte:
töviskesné Dsupin Judit beküldte:
pirkooca beküldte:

Itt a csekk, fizessen!

Bingó!!!

Így igaz!

Írtam nekik már, hogy bűncselekmény, ha nem küldik postafordultával!
És feljelentés lesz!
Elmagyaráztam nekik újra, hogy milyen törvénytelenségeket követnek el és a káraim meg fogják fizetni!

Hár várom most a törzskönyvet!

Gépjármű eladás,
gépjármű vétel
hitel, adó, biztosítás, ügyintézés

Home
Gépjárműadó 2012
Gépjármű eredetiségvizsgálat 2012
Okmányirodák

Gépjármű törzskönyv

A gépjármű törzskönyv nem más mint a jármű tulajdonjogát kizárólagosan igazoló okmány. Ez az okmány nem feltétele a közúti közlekedésben való részvételnek így érdemes otthon jól elzárt helyen tartani.

A gépjármű törzskönyv tartalmazza gépjárműre és a tulajdonosra vonatkozó legfontosabb adatokat. Így a törzskönyvben található az alvázszám, a motorszám, a gyártmány, a típus, a gyártási év, a szín, a hengerűrtartalom, a teljesítmény, a hajtóanyag, a saját tömeg, az össztömeg, a szállítható személyek száma, a vontatásra, a katalizátorra, a sebességváltóra vonatkozó adatok, a forgalomba helyezés időpontja, a jármű tulajdonos adatai, illetve a tulajdonosok száma. A gépjármű törzskönyvbe és a törzskönyvek nyilvántartásába az a természetes, vagy jogi személy kerül bejegyzésre, mint tulajdonos, aki a jármű jogszerű megszerzését és származását igazolni tudja.

Amennyiben a jármű tulajdonjogát hitelt érdemlően nem lehet igazolni úgy a törzskönyv kiadását meg kell tagadni. Ilyen esetek lehetnek, amennyiben a jármű alváz illetve motorszáma annyira sérült, hogy az azonosítás sikertelen, vagy ha az eredeti tulajdonos nem deríthető fel. A gépjármű tulajdonjog változásának a bejegyzéséhez (gépjármű átírás) a forgalmi engedély műszaki és üzembentartó lapjának, valamint a gépjármű törzskönyvnek az együttes bemutatása szükséges.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korcoló

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17508

• Bapanka
  • Platinum Boarder
pirko

A webináriumon megkérdeztem az ügyvéd urat, hogy feljelenthetem -e ilyenkor a bankot, hogy nem adja vissza a törzskönyvet. Azt mondta, hogy ez nem bűncselekmény, és elhajtanak. Ezt majd a bíróságon brusztoljam le a bankkal.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17514

• pirkooca
  • Platinum Boarder
Bapanka beküldte:
pirko

A webináriumon megkérdeztem az ügyvéd urat, hogy feljelenthetem -e ilyenkor a bankot, hogy nem adja vissza a törzskönyvet. Azt mondta, hogy ez nem bűncselekmény, és elhajtanak. Ezt majd a bíróságon brusztoljam le a bankkal.

Nézd, akkor biztosan úgy van.Nem bűncselekmény.
De jogsértő több ok miatt is.
Jogtalanul tartja magánál már 1 éve, ami az én tulajdonom, akkor az jogsértő.
Mivel a tulajdonommal való szabad rendelkezésemben gátol!E miatt károm is keletkezik.Mondjuk eladhattam volna és a befolyt összeget a tartozás megfizetésére, vagy egy részének a megfizetésére fordíthattam volna!
Így elkerülhettem volna egy rakás árfolyamkülönbözetet.

Szóval: Majd küld fizetési meghagyást és én megkifogásolom és a bíróságon is vagyunk. Azt gondolom, ez lesz a menet!Merthogy ugye kért 05.20-ig ingóság fedezetet.És nem adtam.

Azt esetleg megtudnád kérdezni még, hogy mi van, ha a jegyzőhöz fordulok,és kérem, hogy mivel a Ptk. 193.§ (1) bek.szerint jogalap nélkül van a törzskönyv a bank bírtokában és a 191.§ (1) bek. alapján akit a bírtoklásban zavarnak, kérem a jegyzőtől a zavarás megszüntetését.
Ezáltal, persze ha hajlandó a jegyző papírt adni, akkor bizony az kötelező a bankra! Legalábbis, ha megküldöm a jegyző papírját, hátha azt komolyan veszi!

Szóval erre gondoltam még, ha megkérdeznéd, persze csak ha van módod.

Ugyanis 5 évig gyakorolhatta volna a törzskönyv jogszerű bírtoklását, tehát most már jogszerűtlenül birtokolja.
Zavar engem a bank a törzskönyv bírtoklásában.

Ideiglenesen, 5 évre volt átengedve a törzskönyv bírtoklási jog a bank részére.Ő visszaélt ezzel és amikor felszólitom, akkor lemond az opciós jogról, de jogsértően tovább bírtokolja a törzskönyvet.
Ez a tulajdonommal történő szabad rendelkezés tudatos akadályozása mostmár, hiszen a vételi joga megszűnt, elismerte!!

Elismerte azáltal, hogy felszólításomra ugyan, de kiadta az Okm.iroda felé a nyilatkozatot a vételi jogy törlésre. Azt meg is csináltam.
Ha nincs opciós jog, akkor mégis milyen alapon bírtokolja a törzskönyvet!

Hát sajnos minden jogsértésre képesek és persze a bíróság az út végül is!
Utolsó Szerkesztés: 2 éve, 2 hónapja Beküldte pirkooca.

Válasz: Kérdés? 2 éve, 2 hónapja #17515

• matyko78
  • Platinum Boarder
Megpróbálom ezt a törzskönyv témát körüljárni picit:

Ugye tudjuk, hogy miért van, -bár nekem ez is ködös -, de ez egy közokirat.

A közokiraton kinek a Kedves Neve van? A MIENKÉ. Akkor kinek a tulajdona? A MIENKÉ.

Namost: "ŐK" ugye beleveszik a szerződésbe , hogy "ŐK" rendelkezhetnek a MI törzskönyünkkel, -mert mostmár mondjuk ki így- azért, hogy ne kövessék el ezt:

Btk: 277. § "Aki olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, mástól, ennek beleegyezése nélkül, jogtalanul megszerez, vagy azt megsemmisíti, megrongálja vagy eltitkolja, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Tehát azt mondják "ŐK", hogy beleegyeztél. Üsse kavics rendben van.

Pirkó! Beleegyezek, hogy nálad legyen a személyi igazolványom. Leírjuk. Jó?

Ok. Eddig ez jogszerű, DE: ha azt mondom, hogy mostmár add vissza légyszi, akkor azt VISSZA KELL ADNI!!

És ugye van ez az idióta 326/2011 (XII.28.) Kormányrendelet:

100§ (4) "Törzskönyvvel jogszerűen rendelkező ügyfélnek kell tekinteni a pénzügyi intézményeket, a gépjármű-kereskedőket, a zálogjogosultat vagy más olyan természetes személyt, gazdálkodó szervezetet, akinél/amelynél a törzskönyvet a jármű tulajdonosa pénzügyi követelés fejében letétbe helyezte, ha ez a rendelkezési jogot megalapozó okiratból megállapítható."

"ŐK" erre hivatkoznának, meg persze arra, hogy:

1. A hitel fedezete az autó,

2. Vételi joga van rá!!!

Vételi jog. Ugye ismerjük: Ptk 373-375§ értelmében öt évre lehet kötni.

Ha lejárt az öt év, a vételi jog azért "szűnik" meg, mert az erre létrejött szerződés MEGSZÜNT, hatálytalan.

Csak itt a BIBI! Semmilyen jogszabály nem köti össze a "törzskönyvvel jogszerűen rendelkezést" és a vételi jogot.

Ezért van az, hogy némelyik hülye rendőr, vagy bíró elhajt, mondván hogy "beleegyeztél és amúgy is ez a hitel fedezete"

De Én a következőt csinálnám:

1. Töröltesd az Okmányirodával a vételi jogot, azzal hogy lejárt az opciós szerződés.

Tuti nem csinálják meg, mert idióták. Fellebbezel , Kormányhivatal. Na Ők már szerintem el tudnak olvasni egy vételi jogos szerződést. Igazad adnak neked , kötelezik az Okmányirodát, hogy törölje. /Ha nem akkor Bíróság de szerintem igen./

Eddig meg is vagyunk.

Na most mondod a banknak, hogy mostmár tényleg add vissza vazze, mert NEM VEHETED MAGADHOZ az autót, és amúgy is az ÉN nevemen van a törzskönyv az ÉN tulajdonomat képezi, és nincs rá vételi jogod sem.

Ha nem akkor nyilatkozzál, hogy milyen céllal, okkal is nem adod vissza?

És ezekkel a papírokkal már benyomnám büntetőügyre a fenti Btk.-val.
Még így se 100-as, a jogszabályi össze nem kötések miatt, de ezt már azért elég nehéz lesz a banknak kimagyarázni.

Bocs ha hosszú voltam, hátha kiagyalunk valamit.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.64 másodperc

Összes elküldött panasz

875

Összes panasz (PBT)

22

Bejelentkezés

Látogatók

926068
MaMa1085
TegnapTegnap1476
A hétenA héten5326