Kérdés?

Több
7 éve 5 hónapja #89458 Írta: zsada72
zsada72 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

Sziasztok!

Megkérdeztem a bankomtól, hogy a tőkém nővekedésére hol hívják fel a figyelmemet! A kockázatfeltáróban csak a törlesztőrészletek nővekedése szerepel!

Úgy láttam, hogy már sokan kivesézték ezt a kérdést! Könyvelés szempontjából sem jó!

Ha a szerződésben nem szerepel a tőke árfolyam kockázat nővekedése, akkor a bank a devizára fog hívatkozni, hogy az nem nő?(a nyilvántartott devizaösszegre gondolok)
Ez elfogadható válasz jogilag?
Ezt nem igy kellene számolni?


A pénztartozás. A kamat

Ptk.231. § (1) Pénztartozást – ellenkező kikötés hiányában – a teljesítés helyén érvényben levő pénznemben kell megfizetni.
(2) Más pénznemben vagy aranyban meghatározott tartozást a fizetés helyén és idején érvényben levő árfolyam (ár) alapulvételével kell átszámítani.


Nálam szerepel a tőke emelkedése az árfolyam emelkedésre hivatkozva viszont ha jól tudom a szerződés szerinti,már ,,rendelkezésre álló" és egy összegben biztosított deviza esetén a tőke nem emelkedhetne(nálam emelkedett a tőke),vagy ha nem volt nekik,akkor fedezet nélküli ,,szintetikus" és itt már bejön a képbe a befektetés...

Nekem is nyitott kérdés még,hogy hogyan emelkedhetett a tőke,ha egyösszegű deviza állt rendelkezésre,vagy milyen árfolyamkockázat lehet ebben az esetben?

...erre kérdeztem meg most a banktól(máshonnan ollóztam össze a kérdést,megfogalmazást) hogy :

,,Kérem pontosan határozzák meg egy dokumentum (szerződési feltételek,üzletszabályzat… stb.) megfelelő pontját, amely egyértelműen arról rendelkezik, hogy a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával összefüggően hogyan változhat és annak módosuló mértéke hogyan számolható ki egzakt módon az árfolyamból.

Amennyiben ennek pontos meghatározása álláspontjuk szerint nem a Budapest Autófinanszírozási Zrt. pénzügyi dokumentumai között található meg, kérem, pontosan határozzák meg és mutassanak rá arra a jogszabályra, és annak vonatkozó pontjára, amely egyértelműen arról rendelkezik, hogy a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával változhat, vagy annak módosuló mértéke az árfolyamból egzakt módon kiszámolható.

Amennyiben ennek pontos meghatározása álláspontjuk szerint nem a fentiekben felsorolt dokumentumokban, vagy jogszabályban található meg,kérem, pontosan határozzák meg és mutassanak rá, hogy melyik – közismerten társadalmilag elismert – társadalomtudományi alapokon nyugvó közgazdasági alapvetés definíciója határozza meg, hogy egy „deviza alapú” pénzügyi szerződés esetében, a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával változhat, vagy annak módosuló mértéke az árfolyamból egzakt módon kiszámolható. "

...várom,hogy mit válaszolnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt, McDebil

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89473 Írta: Tobiás2
Tobiás2 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?
Na ezt én is várom
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89515 Írta: pirkooca
pirkooca válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?
A 3000/1946 ME rendeletet valaki nem tudja előkotorni? :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89516 Írta: Betti
Betti válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

A 3000/1946 ME rendeletet valaki nem tudja előkotorni? :)


Jogtár nem talál ilyet. 9000/1946 ME van, forintértékről
A következő felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89517 Írta: pirkooca
pirkooca válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

A 3000/1946 ME rendeletet valaki nem tudja előkotorni? :)


Jogtár nem talál ilyet. 9000/1946 ME van, forintértékről


Arany vagy Bettike. :)
Köszi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89518 Írta: Betti
Betti válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

A 3000/1946 ME rendeletet valaki nem tudja előkotorni? :)


Jogtár nem talál ilyet. 9000/1946 ME van, forintértékről


Arany vagy Bettike. :)
Köszi.


Azt megtaláltam, hogy miről szólt, itt:
library.hungaricana.hu/hu/view/OGYK_KI-1945_01/?pg=263&layout=s

3.000/1946.
M. E.
A lakások és más helyiségek'helyreállításáról szóló 10.300/1945. M. E. számú rendelet módosítása és kiegészítése tárgyában kibocsátott 1200/1946.
M.
E. számú rendelet 7. §-ában megállapított határidő újabb meghosszabbítása tárgyában.
M.
K. 63. 1946.
III.
14.

Viszont a jogtár hoz le kisebb,nagyobb számút is ,ezt enm ,szóval már aktuális szerintem...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.493 másodperc