Kérdés?

Több
7 éve 5 hónapja #89552 Írta: zsada72
zsada72 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

Sziasztok!

Megkérdeztem a bankomtól, hogy a tőkém nővekedésére hol hívják fel a figyelmemet! A kockázatfeltáróban csak a törlesztőrészletek nővekedése szerepel!

Úgy láttam, hogy már sokan kivesézték ezt a kérdést! Könyvelés szempontjából sem jó!

Ha a szerződésben nem szerepel a tőke árfolyam kockázat nővekedése, akkor a bank a devizára fog hívatkozni, hogy az nem nő?(a nyilvántartott devizaösszegre gondolok)
Ez elfogadható válasz jogilag?
Ezt nem igy kellene számolni?


A pénztartozás. A kamat

Ptk.231. § (1) Pénztartozást – ellenkező kikötés hiányában – a teljesítés helyén érvényben levő pénznemben kell megfizetni.
(2) Más pénznemben vagy aranyban meghatározott tartozást a fizetés helyén és idején érvényben levő árfolyam (ár) alapulvételével kell átszámítani.


Nálam szerepel a tőke emelkedése az árfolyam emelkedésre hivatkozva viszont ha jól tudom a szerződés szerinti,már ,,rendelkezésre álló" és egy összegben biztosított deviza esetén a tőke nem emelkedhetne(nálam emelkedett a tőke),vagy ha nem volt nekik,akkor fedezet nélküli ,,szintetikus" és itt már bejön a képbe a befektetés...

Nekem is nyitott kérdés még,hogy hogyan emelkedhetett a tőke,ha egyösszegű deviza állt rendelkezésre,vagy milyen árfolyamkockázat lehet ebben az esetben?

...erre kérdeztem meg most a banktól(máshonnan ollóztam össze a kérdést,megfogalmazást) hogy :

,,Kérem pontosan határozzák meg egy dokumentum (szerződési feltételek,üzletszabályzat… stb.) megfelelő pontját, amely egyértelműen arról rendelkezik, hogy a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával összefüggően hogyan változhat és annak módosuló mértéke hogyan számolható ki egzakt módon az árfolyamból.

Amennyiben ennek pontos meghatározása álláspontjuk szerint nem a Budapest Autófinanszírozási Zrt. pénzügyi dokumentumai között található meg, kérem, pontosan határozzák meg és mutassanak rá arra a jogszabályra, és annak vonatkozó pontjára, amely egyértelműen arról rendelkezik, hogy a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával változhat, vagy annak módosuló mértéke az árfolyamból egzakt módon kiszámolható.

Amennyiben ennek pontos meghatározása álláspontjuk szerint nem a fentiekben felsorolt dokumentumokban, vagy jogszabályban található meg,kérem, pontosan határozzák meg és mutassanak rá, hogy melyik – közismerten társadalmilag elismert – társadalomtudományi alapokon nyugvó közgazdasági alapvetés definíciója határozza meg, hogy egy „deviza alapú” pénzügyi szerződés esetében, a szerződéskötést követően - a finanszírozási tőkeösszegtől eltérően - a fennálló tőketartozás a mindenkori devizaárfolyam változásával változhat, vagy annak módosuló mértéke az árfolyamból egzakt módon kiszámolható. "

...várom,hogy mit válaszolnak.



Megjött...természetesen a mellébeszélés :) ...de azért újra lelkes leszek és megkérdezem megint....
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #89569 Írta: Tobiás2
Tobiás2 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?
2 dolgot nem értek. Nem a kérdésre válaszoltak!!!!? Te 11.24 írtad és már megkaptad a választ, én 12.én írtam, de nem küldték még! Az én kérdésemre többet gondolkodnak?!!!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Tobiás2 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89578 Írta: zsada72
zsada72 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

2 dolgot nem értek. Nem a kérdésre válaszoltak!!!!? Te 11.24 írtad és már megkaptad a választ, én 12.én írtam, de nem küldték még! Az én kérdésemre többet gondolkodnak?!!!


Így van.Nem a kérdésre válaszoltak,mivel nem írták le mi a tőkeemelkedés oka,hogyan vezethető le,mi az ami alapján(törvény), ez lehetséges,csak mellébeszéltek, ,,idézgetnek" a korábbi levelekből,üzletszabályzatból,szerződésből.

A válasz ,,gyorsasága" függ banktól is,de szerintem inkább nem tudják,hogyan magyarázzák meg a kényes kérdéseket.
A korábban fizetési csekkek,értesítők mindig késve az üzletszabályzatban előírt időn túl értek el hozzám,de ezekre az adatkérésekre meglepő módon mindig hamar válaszoltak,még ha megy is a mellébeszélés.Azaz gyorsan tudtak válaszolni,így akarták,hiszen nem volt olyan válasz,amit megfelelően,vagy törvényi előírással alá tudtak volna támasztani,mint a fenti tőkeemelkedés esetében.

Ahogy írtam még ,,erősködök" egy kicsit,de az egyértelmű,legalább is én így látom most,hogy időhúzásra játszanak,mintha várnának valamire.
Az ,,erősködés" értelme talán az ,hogy ezek hivatalos banki válaszok,állásfoglalások(legalább is számomra :huh: ),ami még talán felhasználható lesz később.Persze ez sem mehet a végtelenségig. :angry:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ycal, pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #89596 Írta: Tobiás2
Tobiás2 válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?
Igen én is ezt szoktam, megint megírom a kérdést, de tedd fel egyszerűbben nekik! Egyébként én is Budapest Bankos vagyok. Hasonlót kérdeztem mint Te, így én is érdeklődve várom válaszukat!
Pl. A TMH-t a szerződésemben forintban vették számításba, erre az írták vissza, hogy elnézést kérnek az adminisztrációs hiba miatt! Én erre visszakérdeztem, hogy ilyen nem létezik egy szerződésben és azt is, hogy nem csak az enyém ilyen, hanem az összes! Erre az válaszolták, hogy majd aki rákérdez erre, akkor neki is megírják!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Tobiás2 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #89597 Írta: lbenczi
lbenczi válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?

2 dolgot nem értek. Nem a kérdésre válaszoltak!!!!? Te 11.24 írtad és már megkaptad a választ, én 12.én írtam, de nem küldték még! Az én kérdésemre többet gondolkodnak?!!!


Így van.Nem a kérdésre válaszoltak,mivel nem írták le mi a tőkeemelkedés oka,hogyan vezethető le,mi az ami alapján(törvény), ez lehetséges,csak mellébeszéltek, ,,idézgetnek" a korábbi levelekből,üzletszabályzatból,szerződésből.

A válasz ,,gyorsasága" függ banktól is,de szerintem inkább nem tudják,hogyan magyarázzák meg a kényes kérdéseket.
A korábban fizetési csekkek,értesítők mindig késve az üzletszabályzatban előírt időn túl értek el hozzám,de ezekre az adatkérésekre meglepő módon mindig hamar válaszoltak,még ha megy is a mellébeszélés.Azaz gyorsan tudtak válaszolni,így akarták,hiszen nem volt olyan válasz,amit megfelelően,vagy törvényi előírással alá tudtak volna támasztani,mint a fenti tőkeemelkedés esetében.

Ahogy írtam még ,,erősködök" egy kicsit,de az egyértelmű,legalább is én így látom most,hogy időhúzásra játszanak,mintha várnának valamire.
Az ,,erősködés" értelme talán az ,hogy ezek hivatalos banki válaszok,állásfoglalások(legalább is számomra :huh: ),ami még talán felhasználható lesz később.Persze ez sem mehet a végtelenségig. :angry:



"mintha várnának valamire".!!!!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja lbenczi által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, korrekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #89600 Írta: korrekt
korrekt válaszolt a következő témában: Válasz: Kérdés?
Arra, hogy jó pofán verjék őket :evil:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirkooca, lbenczi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.443 másodperc